15 вересня, 17:00

Роман Мірошник - "Авангард" - 15.09.2018

Олександр Чорноморець - "Колос" - 15.09.2018

Станіслав Чучман - "Миколаїв" - 15.09.2018

"Авангард" здобуває другу поспіль домашню перемогу.

Создано 29 Апрель 2018

28 квітня 2018 р. Чемпіонат України серед команд Першої ліги. 30 тур. Краматорськ.

Стадіон "Прапор". 17:00.  1342 глядача.

"Авангард"(Краматорськ) - "Нафтовик-Укрнафта" (Охтирка) 2-1(2-0).

Голи: В. Шарай 17, Демченко 27 (пен.) - Яременко 86

"Авангард": Солдатенко, Полюлях, Лобов, Ульянов, В. Шарай, Воробей, Демченко (С. Шарай 69), Іващенко (Удод 65), Моісеєнко (Даудов 86), Мірошник (Нечипоренко 74), Шершень

"Нафтовик-Укрнафта": Кліщук, Антюх, Корж, Ляшенко, Лапін, Віксич, Бараннік, Суханов (Скакун 32), Цюцюра (Васильченко 84), Мироненко, Васильєв (Яременко 16)

Попередження: Нечипоренко 81, Удод 86 - Ляшенко 44, Васильченко 88.

Матч 30 туру чемпіонату серед команд Першої ліги між краматорським "Авангардом" і охтирським "Нафтовиком" в черговий раз показав нестабільність господарів і якусь приреченість гостей.
У минулому турі на виїзді краматорчани програли одному з головних претендентів на виліт - Черкаському Дніпру. Який висновок можна зробити за підсумками того матчу?
1) Як неодноразово говорив головний тренер "Авангарда" - Олександр Косевич: "У Першій лізі всі команди рівні". І дійсно, результати матчів дуже часто несподівані. Начебто і суперники різняться в класі, ніби й фінансування різне, а людський фактор, спрага до перемог і всеж таки ухил в фізичні аспекти гри беруть своє. Так сталося і в Черкасах. Сьогодні, приймаючи у себе вдома гостей з Охтирки, які теж ходять по краю в турнірній таблиці, помилки, допущеної в Черкасах робити було не можна.

2) Є проблеми з реалізацією. Вічна проблема краматорського команди, яка триває протягом, ось вже не одного року.
3) І нарешті, основна проблема "Авангарду" в 2018 році, яка червоною ниткою тягнеться крізь майже всі матчі - концентрація. Це слово у футболі має дуже велику вагу. Можна бути прекрасно готовим фізично, проте психологія відіграє в цьому виді спорту не останню роль.
"Балкани", "Гірник-спорт", "Колос", "Перлина", "Черкаський Дніпро" - що пов'язує всі ці клуби? У матчах з цими командами краматорчани не були слабкіші за своїх суперників ні статистично, ні по яким-небудь іншим ігровм критеріям. У матчах з усіма цими командами "Авангард" грав на високому ровне. АЛЕ ...
26 хвилин. Якщо скласти всі хвилини, в яких краматорська команда втрачала концентрацію, вийде саме ця цифра. Повністю домінуючи на полі і маючи повну перевагу, розслабляючись на пару хвилин, команда з Краматорська пропускала. Так сталося і сьогодні, проте при зовсім інших обставинах.
Матч почався в високому темпі, який задали господарі і який самі господарі змогли нав'язувати охтирчанам весь перший тайм. На поле з'явилася головна "зв'язка" краматорчан - Іващенко і Демченко, взаєморозуміння між якими, здається, досить високого рівня. До них на допомогу були кинуті крайки - Шарай і Моїсеєнко. І якщо Владислав Шарай вже кілька матчів поспіль тримає ігрову планку на дуже хорошому рівні, то Олексій Моісеєнко був переведений на атакуючу позицію зовсім недавно - в матчі з "Арсеналом". Весь інший час Олексій "прикривав" сумуючий за травмованого Воробея правий фланг. Але, треба сказати, що в атаці Моїсеєнко відчуває себе найбільш комфортно.
В середині поля вже традиційно розмістилися Полюлях і Шершень, а оборона взагалі була в своєму оптимальному стані - Уьянов, Мірошник, Лобов і Воробей вийшли в стартовому складі. Ворота захищав Солдатенко.
Бойовий настрій перед матчем вилився на футбольне поле. "Авангард" надмірно багато атакував. Були використані швидкі фланги, а нестабільний центр поля гостей з Охтирки дав дуже багато свободи Демченко, який, при наявності оперативного простору стає небезпечніше для воріт суперника в кілька разів. Пазл склався.
Весь матч (за винятком 87 хвилини) пройшов під диктовку "Авангарду". Постійні навіси у карний майданчик і тотальна перевага в центрі поля дали свої плоди - два забиті м'ячі за півгодини. А як же добре сьогодні відіграв Іващенко! Вже немолодий нападник, який зовсім недавно відновився після травми, гнаний вперед нестримним креативщиком Демченко, тримав в постійній напрузі оборону "Нафтовика". Власне, перший гол був створений завдяки чіткій грі саме цих футболістів. Демченко дав розрізний пас на Іващенко, який побачив підключення Шарая зліва і віддав тому ідеальну передачу. 19 номеру "Авангарду" залишалося лише влучити в порожні ворота. 1-0.
Потім був пенальті, успішно реалізований Єгором Демченко, після чого гра заспокоїлася.
"Авангард" грав відштовхуючись від результату. Тримав м'яч під контролем і проводив масивні позиційні атаки. Так було протягом усього другого тайму (за винятком 87 хвилини).
До двадцяти шести хвилин, які були згадані трохи вище, додалася ще одна. Разом: 27 хвилин втрати концентрації.
Який висновок можна зробити з цього? "Авангард" росте як команда. Так-так, це не помилка. Все саме так. Адже, посудіть самі: за призмою 27 хвилин, за час яких краматорчани дозволили собі розслабитися, є інші 513 хвилин, які "Авангард" проводить досить переконливо. Сьогодні рішення проблеми реалізації позбавила змоги проблемі концентрації розростися до масштабів втрачених очок. А це, як не крути, величезний плюс для становлення команди.
Друга поспіль перемога в домашніх стінах і атакуючий футбол не можуть не радувати уболівальників краматорського команди. А якщо вболівальники раді - команда на правильному шляху!

Прес-служба ФК "Авангард"